Noen brystkreftpasienter kan slippe unna med mindre strålebehandling

Lavrisiko-brystkreftpasienter kan nøye seg med å få en mindre del av brystet  strålebehandlet, viser en ny undersøkelse som støttes av Kreftens Bekæmpelse (Cancerfonden) i Danmark. Dette er en like sikker behandling - men gir færre bivirkninger enn strålebehandling av hele brystet, viser forskningen.

Les mer …

Rubraca bør ikke lenger brukes mot BRCA-mutert eggstokkreft

Rubraca (rucaparib camsylate) bør ikke lenger benyttes som tredjelinjebehandling av BRCA-mutert kreft i eggstokkene, egglederne eller bukhinnen hos pasienter, der kreften er vendt tilbake etter minst to platinabaserte kjemoterapier - og som ikke kan få ytterligere platinabasert behandling.

Les mer …

CT-screening av 1000 røykere i gang ved AHUS

Denne uken gikk startskuddet for den norske lungekreftscreeningsstudien (TIDL) ved Akershus Universitetssykehus (AHUS). Den omfattende studien bruker CT-screening for å avdekke lungekreft tidlig blant røykere.

Les mer …

Redaksjon

Kristian Lund
Adm. direktør, sjefredaktør
E-mail:  kristian@medicinsketidsskrifter.dk
Mobil: +45 20 29 45 90

Nina Vedel-Petersen
Sjefredaktør og partner
E-mail: nina@medicinsketidsskrifter.dk
Mobil: +45 20 74 82 95

Helle Torpegaard
Redaksjonssjef
E-mail: helle@medicinsketidsskrifter.dk

Anne Mette Steen-Andersen
Vitenskapelig redaktør
E-mail: amsa@medicinsketidsskrifter.dk

 

Kommersiell

Benjamin Müller
Kommersiell leder
benjamin@medicinsketidsskrifter.dk

Marianne Østergaard Petersen
Nordisk annonseringsdirektør
marianne@medicinsketidsskrifter.dk

Malene Laursen
Reklamekonsulent
malene@medicinsketidsskrifter.dk

 

 

Informasjon

Annonser

Personvern

Bruk av cookies

Redaksjon

Kristian Lund
Adm. direktør, sjefredaktør
E-mail:  kristian@medicinsketidsskrifter.dk
Mobil: +45 20 29 45 90

Nina Vedel-Petersen
Sjefredaktør og partner
E-mail: nina@medicinsketidsskrifter.dk
Mobil: +45 20 74 82 95

Helle Torpegaard
Redaksjonssjef
E-mail: helle@medicinsketidsskrifter.dk

Anne Mette Steen-Andersen
Vitenskapelig redaktør
E-mail: amsa@medicinsketidsskrifter.dk

Kommersiell

Benjamin Müller
Kommersiell leder
benjamin@medicinsketidsskrifter.dk

Marianne Østergaard Petersen
Nordisk annonseringsdirektør
benjamin@medicinsketidsskrifter.dk

Malene Laursen
Reklamekonsulent
malene@medicinsketidsskrifter.dk

 

Informasjon

Annonser

Personvern

Bruk av cookies